Durango Adult Recreation Hockey League at
Chapman Hill Ice Rink and Ski Area

Presented by Skywalker Construction
Extreme Sports Team

2017/2018 DARHL Level 4

2017/2018 DARHL Level 4 Schedule

Due to an odd number of teams in this level Blades gets one extra game, the last game on the schedule will not count for Blades standings.


 Date  Time  teams  Winner
 Sunday, December 3rd  6:30 pm  Icebergs vs Block   Icebergs 5-0
   7:45 pm  Eh Team vs Blades  Eh 2-1
 Sunday, December 10th   6:30 pm  Blades vs Icebergs   Blades 6-1
   7:45 pm  Block vs Berserkers   Bezerk 3-0
 Sunday, December 17th   6:30 pm  Berserkers vs Blades  
   7:45 pm  Icebergs vs Eh Team   
 Tuesday, December 19th  9:15 pm   Eh Team vs Berserkers  
   10:30 pm  Blades vs Block  
 Sunday, January 14th   11:15 am   Block vs Eh Teams   
   12:30 pm  Berserkers vs Icebergs   
 Sunday, January 21st   6:30 pm  Icebergs vs Block  
   7:45 pm  Eh Team vs Blades  
 Sunday, January 28th  6:30 pm  Blades vs Icebergs   
   7:45 pm  Block vs Berserkers  
 Sunday, February 11th  11:15 am  Berserkers vs Blades   
   12:30 pm  Icebergs vs Eh Team  
 Saturday, February 17  1:15 pm  Eh Team vs Berserkers  
   2:30 pm  Blades vs Block  
 Sunday, February 18th  12:30 pm  Block vs Eh Team   
   1:45 pm   Berserkers vs Icebergs  
 Sunday, February 25th   6:30 pm  Icebergs vs Block  
   7:45 pm  Eh Team vs Blades  
 Saturday, March 3rd  2:30 pm  Blades vs Icebergs   
   3:45 pm  Block vs Berserkers  
 Sunday, March 4th   12:30 pm  Berserkers vs Blades   
   1:45 pm   Icebergs vs Eh Team   
 Saturday, March 10th   8:15 pm   Eh Team vs Berserkers   
   9:30 pm  Blades vs Block   
 Sunday, March 11th   6:30 pm  Block vs Eh Team  
   7:45 pm   Berserkers vs Icebergs  
 Sunday, March 18th   6:30 pm  Icebergs vs Block   
   7:45 pm  Eh Team vs Blades   
 Saturday, March 24th   1:15 pm  Blades vs Icebergs   
   2:30 pm  Block vs Berserkers  
 Sunday, April 1st   6:30 pm  Berserkers vs Blades  
   7:45 pm   Icebergs vs Eh Team  
 Sunday, April 8th   6:30 pm  Eh Team vs Berserkers  
   7:45 pm  Blades vs Block  
 Thursday, April 12th   8:00 pm  Game 1 Seed 4 vs Seed 5   
 Saturday, April 14th   2:30 pm  Game 2 Seed 2 vs Seed 3  
   3:45 pm   Game 3 Seed 1 vs Winner G1  
 Sunday, April 15th   1:45 pm  Championship  
 


Standings



 Teams  Win  Loss  Tie  Winner
 Icebergs  1  1  0  2
 The Eh Team  1  0  0  2
 Berserkers  1  0     0  2
 Blades of Steel  1  1  0  2
 Blockheads  0  2  0  0
         


Teams


Icebergs

 Player  GP
 Rich Holmes -Goalie  2
 Paul O'Neil  2
 Kristen O'Neil  1
 Martin Stordeur  2
 Sam Jones  1
 Bill Rohn  1
 Chase Lacroix  2
 Kyle Kindle  2
 Garth Schultheis  2
 Mike Testa  2
 Kevin Kwiatkowski  2
 Bob Williamson  1
 Jason Wagner  2



The Eh Team

 Player  GP
 Ryan McCurry - Goalie  1
 Rob Webster - Captain  1
 Tim Reinsch  1
 Mark Grubis  1
 Sean Cave  
 Todd Fowler  1
 Eric Petranek  1
 Ryan Ditmar  1
 Yuri Potemken  1
 Ryan Hood  
 Jon Smith  1
 Andrew Bukatko  1



Berserkers

 Player  GP
 Ian Davis - Goalie  1
 Keith Bayer - Captain  1
 Ryan Haaland  1
 Drew Chandler  1
 Jimmy Hall  1
 Ned Cooper  1
 Terry Howe  1
 Pete Dietrich  1
 Shawn Ward  1
 John Gardner  1
 Ryan Walker  1
 Scott sterling  1
 Doug Houle  1
 Ryan Unterriener  



Blades of Steel


 Player  GP
 Malcolm Hillewart - Goalie  2
 Eric Kalk - Captain  2
 Kyle Kohere  
 Joel taylor  2
 Hans Vanderladen  2
 Micheal Wall  2
 Bryan Kalk  2
 Rich Valdez  2
 Acie Patterson  
 Britny Hansen  2
 Kevin Hoy  2
 Christina Hoy  2
 Ethan Anderson  2
 Heinz Rothenmund  2
 Mark Driver  2



Blockheads


 Player  GP
 Terry Sprigs - Goalie  2
 Don Piccoli - Captain  2
 Jamie Stuntz  2
 Tyler Dorsey  1
 Ryan Piccoli  2
 Brian Simbeck  
 Scott Wells  2
 Mike Johnson  2
 Gary Chilson  
 Jeff Eastin  2
 Tyler Callahan  2
  Dennis Golbricht  2
 Patrick Spainhouse  
 Seth Eastin  2
 Jim Pritchard  
 Chris Holloran  




 Player  GP
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Website Builder